Nad středověkou vesnicí Solomeo v samém srdci Itálie zapadá slunce, paprsky barví původní kamenné budovy do něžně růžové. Silueta rýsující se na teatrálně zbarvené obloze patří Brunellu Cucinellimu, zakladateli stejnojmenné módní značky. Pěti stovkám novinářů z celého světa zde představuje svůj dlouholetý projekt − Projekt krásy, který revitalizuje právě umbrijskou osadu Solomeo a její periferie. Pod kopcem se vlní vinice, ve větru se kývají slunečnice, cypřiše a mandloně, v dálce se klene monument věnovaný lidské důstojnosti. "Mým životním snem vždy bylo pracovat pro morální a ekonomickou důstojnost lidstva. Teď jsme vrátili důstojnost i krajině," usmívá se na své hosty Cucinelli, který den předtím oslavil 65. narozeniny.

Pokračování tohoto článku si mohou přečíst jen předplatitelé

Chcete číst bez omezení? Předplaťte si plný přístup.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.