Rok 2018 není plný významných jubileí jen pro naši republiku. Šedesát let od založení slaví letos Národní úřad pro letectví a kosmonautiku, zkráceně NASA. Americká vládní agentura, jejíž název se stal synonymem pro vesmírný výzkum.

Jejího jubilea se rozhodla využít i oděvní značka Vans, která k výročí připravila exkluzivní kolekci oblečení inspirovanou skutečnou výbavou NASA. Najdete v ní několik tenisek inspirovaných modely Old Skool a SK8-Hi doplněných o loga NASA či vlaječku USA. Kromě toho jsou v kolekci nazvané Space Voyager i bundy, mikiny, trika či batoh.

Prodávat se začala v pátek 2. listopadu přes web Vans a vybrané e-shopy. Ceny se pohybují zhruba od 22 dolarů za triko po necelých 140 dolarů za bíločernou bundu. Pokud vás kolekce zaujala, neměli byste dlouho váhat - je k dispozici jen v omezeném množství.

Nejde přitom o první podobnou akci, do které se Vans pustil. Nedávno nabízel oblečení inspirované plátny malíře Vincenta van Gogha. NASA zase v minulosti spolupracovala s designérem Heronem Prestonem a dokonce i s nábytkářským gigantem IKEA.