jarvis_5be5b065498e3216c8a5278e.jpeg
Foto: Onewheel

Moje oblíbená technologická vychytávka z poslední doby je asi onewheel, elektrický skateboard s jedním kolem uprostřed (foto). Funguje to na podobném principu jako segway. Létám s ním teď po Praze, když není zima. Jede to asi 30 kilometrů za hodinu. Občas je to adrenalin, ale zase jsem všude hned.

Mým největším technologickým snem je teleport.

Rád bych se projel Škodou Vision RS. Problém je ale v tom, že je to zatím jenom ve fázi studie. Kdyby jezdila normálně i na silnici, mohlo by to být auto, co stojí za řeč. Uvidíme, jak se jim povede Scala, která z Vision RS vychází. Škodovky jsem začal brát v potaz až od té doby, co spolupracuji se Škoda Auto DigiLabem.

Ve vysokých rychlostech zažívám adrenalin, baví mě to. Ale rychlost, jakkoliv bývá vyzdvihovaná, není to nejdůležitější. Třeba ve formuli sice jezdíte přes 300 kilometrů za hodinu, ale za pár kol si na to zvyknete. Mnohem víc vás dostane brzdění nebo přetížení v zatáčkách.

Z kuchyní mám nejraději tu italskou. A také jsem hodně masový. Baví mě jednoduchá jídla, kde je méně ingrediencí, ale všechny jsou dobré. U nás doma většinou vařím já.

Když si chci pochutnat, tak mám hned několik oblíbených míst. V Praze jich za poslední roky vyrostla spousta. Hrozně nám chutná v karlínské restauraci Hong Kong, tam mají například vynikající kachnu. Nebo cokoliv od Ambiente. Jeho majitel Tomáš Karpíšek je velký borec a většina toho, co rozjel, skvěle funguje.

Hong Kong, Thámova 221, Praha
www.hongkongkarlin.cz
www.ambi.cz

jarvis_5be5b058498e15d21fb296e4.jpeg
Foto: archiv Jana Charouze

Nejraději odpočívám sportem. Baví mě cokoliv, co jede rychle, jezdím třeba závody na jetsurfu (foto). Jakmile to nemá motor nebo řídítka, není to pro mě. Třeba na koně bych nešel. A taky odpočívám u filmů. Spíš u komedií, hledám něco na odreagování.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 40 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.