Uspěchanost je typickým rysem dnešní doby. Všechno chceme hned, neustále někam uháníme a na nic nemáme čas. Přitom právě čas je to, co kvalitní věci potřebují − a co jim dodává jejich unikátnost. Prémiový blend luxusní whisky Chivas Regal 18 je smíchaný z více než 20 výjimečných sladových a obilných whisky z celého Skotska, které zrály alespoň 18 let. A v jeho chuti se to odráží.

Chivas našel názorný způsob, jak lidem připomenout, že ne vždy je rychlost to nejdůležitější. Nechal vyrobit speciální, vůbec nejsložitější stroj na nalévání whisky, složený z dílů využívaných v jeho mateřské palírně Strathisla ve Skotsku. Zařízení představuje na speciálních akcích po celém světě a demonstruje jasné sdělení: kvalitní věci nevznikají jednoduše. Do stroje se vhodí kulička, která putuje přes sérii spirál, výtahů a protivah, až spustí mechanismus, který nalije dva dokonalé panáky whisky Chivas Regal 18. Ano, chvíli to trvá; ale chtěli byste přijít o efektní podívanou a perfektní výsledek?

Celý proces, při němž kulička běží strojem a který také nastiňuje jednotlivé fáze výroby, zabere 85 vteřin. Přesně tolik má nalitý nápoj chuťových tónů. Je to jedinečný požitek. Takový, který nevznikne ve spěchu, ale jen trpělivým čekáním na dokonalost.

jarvis_5c0551cb498ec86e386dffca.jpeg
Důmyslný stroj protkaný řadou mechanismů ilustrujících výrobu whisky vám nalije dokonalého panáka.
Foto: archiv Chivas
jarvis_5c0551ce498ec86e386dffd6.jpeg
Důmyslný stroj protkaný řadou mechanismů ilustrujících výrobu whisky vám nalije dokonalého panáka.
Foto: archiv Chivas