Newyorská čtvrť Flatiron, pojmenovaná po ikonickém mrakodrapu ve tvaru žehličky, je plná štíhlých obytných budov, kanceláří a trendy střešních barů se skvělým výhledem na nedalekou Empire State Building. Jen pár kroků od Broadwaye, která diagonálně protíná Manhattan, tu sídlí i start-up Thursday Boots, který pobláznil New York vysoce kvalitními koženými botami za skvělou cenu − nepřekročí 200 dolarů. Jak uvedl ve své recenzi newyorský ekonomický portál Business Insider, "kvalitní kůže nebo semiš dávají těmto botám moderní a prémiový vzhled, zatímco gumové podešve a podpatky zajišťují pohodlí a bezpečí. U konkurence by boty takové kvality stály minimálně 500 dolarů".

Když Thursday Boots před čtyřmi lety představili první kolekci, byla okamžitě vyprodaná. Dnes mají v nabídce řadu typů pánských bot od polobotek a mokasín přes moderní chelsea neboli perka až po šněrovací podzimní a zimní boty. Přibyly i chelsea, kotníčkové a šněrovací modely pro ženy. Naprostou většinu bot prodávají přes e-shop, ale ve svém sídle na 21. ulici mají showroom, kde je možné si jednotlivé modely vyzkoušet. Ačkoliv není úplně snadné ho najít, protože je schovaný v šestém patře, zákazníci si tu hlavně v odpoledních hodinách doslova podávají dveře.

Podnikání z knihovny

S fotografem vystupujeme z výtahu a hned vidíme, že jsme na místě. Boty jsou tu stylově nainstalované v regálech, na stolech i dřevěných bedničkách. Hned naproti dveřím je i malý bar, kde zákazníkům nabízejí kávu. Vítají nás zakladatelé značky, třicetiletý Nolan Walsh, původem z Las Vegas, a o tři roky starší Connor Wilson z Colorada. Tihle dva přišli do New Yorku s jasnou vizí: vystudovat ekonomickou fakultu Kolumbijské univerzity a rozjet byznys.

"S Connorem jsme se potkali hned první den na škole a začali se bavit o surfování, což je naše společná vášeň. Zároveň jsme se shodli na tom, že chceme založit firmu a živit se něčím, co nás bude opravdu bavit a dávat nám smysl. Tak jsme dali hlavy dohromady," vzpomíná Nolan.