Když se podíváte na instagramový profil Scotta Lippse, mohlo by se vám zdát, že tenhle Američan vede život snů. Neustále obchází večírky a přepychové restaurace a obklopuje se krásnými ženami. Jenže když mu pak jednoho dne zavoláte, zvedne telefon muž, který je zároveň věčně na roztrhání. "Včera jsem stříhal video do jedenácti večer. Moc toho nenaspím, pracuju ve dne, večer, o víkendech," přizná, ale stěžovat si nechce: "Takový je zkrátka život agentů." A Lipps patří mezi ty nejlepší. Talentem by se přitom uplatnil nejspíš i v jiných oborech, osud však rozhodl jinak.

Zrození v autě

Lippsův život rozhodně není obyčejný; nebyl ostatně už od úplně prvních chvil. Narodil se v autě v americkém městě Gibson, podle něhož dostal prostřední jméno. Odmala mlátil do hrnců a pánví, jako by to byly bicí. Ve dvanácti pak skutečně začal hrát, dostal se do různých kapel a ve čtrnácti letech ho pašovali na vystoupení do nočních klubů, kam by se kvůli věku jinak vůbec nedostal. V sedmnácti oznámil otci, že odchází na školu − na PIT, což si hrdý rodič vyložil jako Pittsburgh Institute of Technology a nadšeně vykřikl: "Bezva, tak z tebe bude vědec!" Jenže Lipps měl na mysli Percussion Institute of Technology, školu pro bubeníky v Los Angeles, kam poté skutečně zamířil. Nechal si narůst dlouhé vlasy a potkával na chodbách mezi spolužáky budoucí hvězdy kapel jako Black Crowes nebo Metallica. Sám se uchytil ve skupině Black Cherry, která patřila na západním pobřeží v té době k těm nejslavnějším.

Lipps přiznává, že nešlo o úplně obyčejnou partičku. Spoluhráče volili spíš podle toho, jak vypadají, než podle jejich muzikantských schopností. To byl jakýsi ukazatel dalšího Lippsova směřování, neboť svět vnější krásy se později měl stát na dlouhá léta jeho planetou. Už tehdy se staral kapele o marketing a jako přivýdělek bral i jiné manažerské kšefty, když zrovna nebyl na turné. Začal získávat první kontakty, a objevil tak své další nadání.

Řidič, kurýr, prezident

Ve 24 letech ale přišla nepříjemná rána. Zranění ruky a s ním nutná pauza od bicích. "To mě zaskočilo," vzpomíná. "Ale všechno se děje z nějakého důvodu." Zavolal mámě a radil se s ní, co dál. Doporučila mu, aby se ozval svému bratranci, který vlastní modelingovou agenturu; móda patřila rovněž k Lippsovým zálibám. A tak začal od nuly v novém oboru. Vyzvedával lidi na letišti, doručoval balíčky, sestavoval profily modelek, zkrátka zařizoval, co bylo třeba. A modelky si ho rychle oblíbily. S pohodovým muzikantem se jim dobře pracovalo. Od otce, který každý den vstával v pět ráno do své autodílny, navíc pochytil pracovitost a disciplínu.

Jeho kariéra strmě stoupala. Netrvalo dlouho a dostal nabídku z agentury Karin Models v New Yorku na post prezidenta. Přijal ji a další čtyři roky tam pracoval. Pak ale převážila touha založit něco vlastního. Pronajal si kancelář na Greenwich Street a rozjel agenturu ONE Management.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.