Abú Dhabí, Hongkong, Jakarta, Johannesburg, Honolulu… divocí rockeři Guns N' Roses jedou turné po celém světě. Spolu s nimi brázdí kontinenty také fotografka Katarina Benzová a její Instagram se rychle plní momentkami. Na jedné z nich se na čtyřkolce prohání po poušti, na jiné vidíme zenové indonéské zahrady nebo betonovou džungli čínské metropole. K lesku života "roadie" ale patří také náročné přesuny, nabitý program s minimem volného času a měnící se časová pásma. "Nedá se nebýt vyčerpaná," píše mi Katarina v e-mailu mezi přelety. "Ale spím, kdykoli to jde, každý den chodím do fitka, dobře jím a snažím se myslet pozitivně."

Slovenka, která má na svém webu recenze od největších jmen showbyznysu, rozhodně není žádná křehká květinka. V soutěživém prostředí hudebního průmyslu se drží na špičce a ve volném čase ještě stíhá pomáhat v rámci své charitativní organizace Mission 11.

Skok do dospělosti

Klidné dětství se Katarině vyhnulo obloukem. V pouhých čtrnácti letech podepsala smlouvu s agenturou Elite Models Management a z rodných Tater se vydala do zahraničí za kariérou modelky. Paříž, Milán, New York, Tokio… Světová velkoměsta tehdy na rozdíl od dnešních teenagerů objížděla bez mobilu a počítače s připojením k internetu a s rodinou komunikovala jednou týdně z telefonní budky. Byla to výzva, ale právě ty ji prý na životě baví nejvíce. Tvrdé prostředí modelingu ji naučilo mít ostré lokty a hroší kůži, navíc měla příležitost seznámit se se zajímavými lidmi, se kterými by se jinak nikdy nepotkala.

Tehdy také poprvé začala pozorovat fotografy při práci a sama pořizovat snímky na kapesní foťák na film. Nejdřív hlavně proto, aby mohla domů mamince posílat fotky. Drahé filmové cívky ji naučily jednu důležitou věc − necvakat nadarmo a počkat si na správný moment. Deset let a nesčetně póz trvalo, než její ambice přerostly přehlídková mola a fotoateliéry. Modeling jako takový jí nikdy tolik neučaroval.

"Brala jsem ho spíš jako skvělou možnost, jak cestovat a vydělávat u toho peníze." Nějakou dobu pak pracovala v Los Angeles jako instruktorka plavání pro děti a po večerech hrála jako DJka po klubech. Když se vrátila domů na Slovensko, začala meditovat a hledat něco, co by v ní zažehlo pověstný plamen. A pak se vydala na vídeňský koncert Guns N' Roses s kamarádem, který znal jejich manažera.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jak se dostala ke spolupráci s Guns N' Roses?
  • Co o ní říkají rockové hvězdy?
  • Jaké má zážitky z cest po světě?
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.