Londýnská značka COS rozšiřuje dětskou kolekci a poprvé uvádí řadu oblečení pro miminka COS Baby. Unisexová kolekce je vytvořena pouze z přírodních materiálů jako vlna, kašmír a organická bavlna v jemných neutrálních tónech s hravými potisky. Kromě základní výbavy obsahuje kolekce i doplňky jako kašmírové deky.

V Česku zatím dostupné pouze online, prodává cosstores.com.

  COS Kids Baby 2

 

Panenky LOLLIPOP jsou ručně šité v Česku a každý vypadá úplně jinak. Různé národnosti, různé barvy vlasů i očí... tak, aby každé dítě našlo v panence kus sebe, maminky či kamarádky. Panenka Frida Kahlo je z limitované kolekce ve spolupráci s umělkyní NINAsilla, pořídit si můžete také třeba Vincenta van Gogha nebo Salvatora Dalího.

Info o ceně v butiku, prodává CZECH LABELS & FRIENDS.

Etnická panenka

Slovenská značka Mile SK s podtitulem „milé malé handry" vznikla jako odpověď na nedostatek vkusného a stylového dětského oblečení. Cestovatelské body pro malé výletníky ze 100% bavlny potěší hlavně rodiče, kteří mají vytříbenou estetiku.

Cena 15,90 euro, prodává mile.sk.

Mile

Kdo by nemiloval multifunkční dárky. S balančním houpadlem Wobbel se opravdu dají dělat věci – kromě houpání se totiž výborně hodí ke klouzání, podlézání, jako dráhu pro auta, postel pro oblíbenou panenku nebo jen tak k odpočinku. Navíc v bukovém dřevě s lakem na bázi vody. Křiklavé plastové hračky ustoupí minimalistickém designu.

Cena 3990 Kč, prodává NILA.

wobbel

 

Matador české reklamy Robert Peňažka miluje knihy. A jeho láska je tak velká, že se rozhodl je vydávat. Třeba proto, že chce ze svého syna vychovat lepšího člověka, jak si můžete přečíst v rozhovoru pro Proč ne?!. Neboj, neboj! alias Velká kniha o strachu nejen pro malé strašpytle od autorky Milady Rezkové naučí, jak zkrotit strach malé holky, kluky i jejich rodiče.

Cena od 350 Kč, prodávají všichni dobří knihkupci.

Neboj, neboj 

 

Raketa, časopis pro děti chytrých rodičů, vychází čtyřikrát ročně a neobsahuje žádnou reklamu. Bude se líbit dětem od 5 do 10 let a je plný autorských ilustrací od českých umělců. V tematicky zaměřených číslech najdete příběhy, komiksy, zábavné hry, úkoly, tvoření, recepty na vaření, doporučenou četbu a tipy na výlety.

Cena za roční předplatné 356 Kč, prodává LABYRINT.

raketa