"Moje hra se v průběhu let vyznačovala spolehlivostí, precizností a oddaností řemeslu. Ale podobně jako u Hydrogenu mě žene dopředu také kreativita," prohlásil 33letý Berdych, který se chce v lednu vrátit k zápasům po půlroční pauze zaviněné zraněním.

Oblékat se do netradičních modelů na kurtu bavilo Berdycha vždy. V letech 2013 až 2016 hrál v oblečení značky H&M, která si někdejšího stabilního člena světové desítky hýčkala a dodávala mu modely, v nichž na tenisových dvorcích vynikal. Ne všem se jeho úbory - například triko připomínající argentinský dres či úbor s havajským motivem - pozdávaly, Berdych si je však pochvaloval.

Navíc mu vyhovovalo, že nesplýval s dalšími hráči obvykle odívanými pár stejnými značkami. V posledních dvou letech hrál Berdych v barvách věhlasnějšího Adidasu, kde však neměl tak výsadní postavení, to se nyní změní.

Tomáš Berdych jako jedna z tváří Hydrogenu
Foto: Hydrogen

"Spojení s touto inovativní značkou mi umožní nejen pokračovat v tažení za tenisovými triumfy, ale taky prozkoumávat svět módy, což určitě povede ke skvělému partnerství. Těším se na to, co přijde," doplnil Berdych dle tiskové zprávy.

Značku Hydrogen s lebkou v logu proslavil především Ital Fabio Fognini, který už ale spolupráci ukončil. Nyní ji bude kromě Berdycha reprezentovat třeba Španěl Feliciano López, Francouz Adrian Mannarino nebo Slovák Jozef Kovalík.

Přečtěte si také: Jak Berdych odpovídal na 66 otázek Luďka Staňka

"Věřím, že štěstí, které v minulých letech přinášelo jméno Hydrogen v minulých letech, bude doprovázet i Berdycha a další v dosahování jejich cílů," řekl Alberto Bresci, zakladatel a návrhář italské značky.

Pro Berdycha jím bude především návrat mezi elitu, kam dlouhá léta patřil a kam by se i po dlouhé pauze rád probil. Ať už se mu na kurtu povede jakkoliv, jisté je, že oblečením se spolu s dalšími reprezentanty Hydrogenu bude znovu vymykat.