Pod značkou Eterle se ukrývá impozantní sbírka designového nábytku, kterou mají na svědomí tři ženy: Zdeňka Kuncová, její dcera Lia Frouzová a vnučka Nika Puci. Deset židlí z jejich unikátní kolekce se rozhodly nabídnout českým a slovenským umělcům, návrhářům a designérům - a nechaly tak vzniknout unikátní díla, která navíc pomohou dobré věci.

Do projektu Židle z Eterle se zapojili designéři Lucie Koldová a Ondřej Lalák, architekti Lenka Míková, Anna a Jerry Kozovi, módní návrháři Adam Kost a Michaela Čapková, výtvarníci Michal Cimala a Martin Kolarov a ilustrátoři Michal Bačák a Andrea Šafaříková.

Zadání jejich práce bylo víceméně volné, omezení měli jediné: zachovat původní funkci židle. Každý se s úkolem popasoval po svém, jak můžete vidět na fotografiích.

A nejen na nich. Výsledná kolekce bude vystavena od 18. února do 3. března v pržské galerii Artisème a 21. února se bude v rámci vernisáže osm židlí dražit (dvě jsou již prodané). Výtěžek poputuje na konto vzdělávacího centra Tereza, které se zabývá ekologií a udržitelností.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.