SPORT

jarvis_5c632936498e40fdfd86faae.jpeg

NHL v Praze

Po devíti letech se do Prahy vrátí nejslavnější hokejová liga světa. Novou sezonu zahájí v Česku týmy Chicago Blackhawks a Philadelphia Flyers, představí se tak mimo jiné i domácí hvězda Jakub Voráček. Vstupenky se začnou prodávat 27. 3. v 9:00 přes Ticketportal.

4. 10. 2019, O2 arena, Českomoravská 17, Praha

GASTRO

Lagarto Café

Lahůdky (nejen) z Mostu

Stýská se vám po seriálu Most!? Pak můžete vyrazit na sever Čech – a spojit to s příjemným gastronomickým zážitkem. V Chomutově, Mostě a Teplicích totiž operuje síť Lagarto s výbornou kávou a poctivými zákusky. V květnu otevřou v Teplicích i restauraci J&J, která bude měnit svou gastronomickou roli podle denní doby.

www.lagartocafe.cz

FESTIVAL

Slou days

Pomalé nakupování

Devátá edice SLOU DAYS se uskuteční v karlínských prostorách Hauch Gallery. Vrcholem této dvoudenní události bude výroční vyhlášení soutěže o udržitelnou značku budoucnosti S Brand. Na SLOU DAYS najdete vzdělávací program v oblasti udržitelného životního stylu, který tentokrát zahájí herečka Iva Pazderková, a shopping zónu s udržitelnými prodejci.

5.-6. 4. 2019, Hauch Gallery, Pobřežní 636/20A, Praha 8, www.slou.cz

UMĚNÍ

Lidé z podprůhonu 1984 – Jiří Hanke

Lidské osudy ve fotografiích

Souhrnnou výstavu českého dokumentaristy Jiřího Hankeho představí Dům fotografie. Hanke se věnuje dlouhodobým, sociálně zaměřeným projektům a jeho fotografie nezřídka inspirovalo rodné Kladno. Průřez rozsáhlou tvorbou, připravený k pětasedmdesátinám autora, kurátoroval Josef Moucha, který sestavil také autorovu monografickou publikaci.

19. 3.-18. 8. 2019, Jiří Hanke: Fotografie 1973–2018, Dům fotografie, Revoluční 5, Praha 1

NÁKUPY

 Blažek

Aperitivo a oblek na míru

Tým módních specialistů, 300 metrů čtverečních s recepcí, tři krejčovské salónky, lounge zóna a zahrada ve vnitrobloku. To je luxusní pánský klub podle Blažka. Přilehlé bistro navíc nabízí občerstvení ve stylu oblíbené italské tradice, takzvaného aperitivo moment.

Krejčovství Blažek, Nekázanka 880/11, Praha 1

KINO

Kinoloď

Filmová plavba

Nové československé kino v holešovickém přístavu otevřelo své brány. V nitru zrekonstruované překladní lodi, vyrobené roku 1925, se nachází plátno, na kterém spatříte jak souboje gigantických robotů, tak i budoucího vítěze cannského festivalu. Nebudou chybět zvláštní předpremiéry, ani diskuze s tvůrci.

KINOLOĎ, V Přístavu 789/22, Praha 7, www.kinolod.cz