A byla to velkolepá oslava: dorazilo mnoho známých osobností, decentní doprovod tvořila kapela a dech beroucí kousky předváděli umělci z Cirk La Putyka. A rovněž bylo k vidění mnoho nových modelů hodinek, které byly dovezeny speciálně k příležitosti otevření.

"Carollinum byl první butik, který přinesl na prestižní Pařížskou ulici široké portfolio nejprestižnějších značek švýcarských hodinek. Během uplynulých 23 let jsme se stali důležitými partnery významných manufaktur a pro české zákazníky hlavní branou do světa vrcholné hodinařiny - a k tomu jsou adekvátně reprezentativní prostory nutností," řekla k rozsáhlé rekonstrukci Tamara Kotvalová, majitelka společnosti Carollinum, jejíž butik poprvé otevřel na vyhlášené adrese již v roce 2002.

Rekonstrukce měla dva hlavní cíle: zvětšení obchodní plochy a oživení obchodu. Architekti ze studia Slaby Architects zvolili světlou, čistě barevnou kombinaci, které dosáhli využitím moderního materiálu - litého terazza. Dalším výrazným materiálem bylo jasanové dřevo, které je použité na obklady stěn, vitrín či schodiště.

"Díky rekonstrukci máme dvojnásobnou prodejní plochu, díky čemuž můžeme nabídnout více než 300 různých modelů hodinek od 12 značek. Každá z nich má nyní speciální prostor pro vlastní prezentaci. Proměnou prošel i VIP salonek, který je mnohem komfortnější," popsal manažer butiku Martin Janna.

V obchodě jsou nyní ucelené expozice věhlasných značek jako A. Lange & Söhne, Vacheron Constantin, IWC, Jaeger-LeCoultre, Cartier, Panerai, Breitling, Tudor, Tag Heuer, Baume & Mercier, Hamilton či Mido; většinu z nich na český trh dodává právě Carollinum.

V butiku se jednotlivé modely prodávají v širokém cenovém rozpětí, mechanické hodinky lze pořídit zhruba od 10 tisíce korun.