V úterý proběhla vernisáž výstavy, které se zúčastnila její kurátorka a módní návrhářka Liběna Rochová, herečky Jitka Schneiderová a Iva Pazderková nebo modelka Zuzana Stráská. 

"Tvorbou McQueena jsem byla uhranuta od počátku jeho tvůrčí cesty. Jeho absolventská práce na St. Martin’s byla právem vysoce ceněna. Každá jeho kolekce byl zážitek plný emocí, kreativity a nových myšlenek. Jeho radikalismus v tvorbě prezentací oděvní performance byl ojedinělý a výjimečný," uvedla Liběna Rochová.

Návštěvníci mají možnost naživo vidět originální díla, které Alexander McQueen navrhoval v různých etapách své kariéry. Výstava, navrhnuta architektkou Magdalenou Rochovou, je instalována v prostoru The Designer Gallery, který slouží jako komerčně-umělecká platforma a dlouhodobě podporuje zejména lokální módní scénu.

„Ideou prezentovat tvorbu Alexandra McQueena v Praze jsem se zabýval od roku 2014, kdy mecenáška Daphne Guinness poprvé ukázala světu kompletní sbírku Isabelly Blow v prostorách londýnského The Somerset House," přiblížil producent výstavy Milosh Harajda. "Výstava MEMORY vznikala v úzké spolupráci s Daphne, která nám dala možnost připravit originální kurátorský koncept, a je nám velkou ctí, že českému publiku představíme i 3 modely, které byly součástí legendární retrospektivní výstavy SAVAGE BEAUTY."

Výstava bude k vidění dva měsíce, 22. července expozice končí.

O McQueenovi, geniálním návrháři, jehož život skončil tragicky, vznikl nedávno také dokument. Zhlédnout ho můžete v Cinema City Chodov třeba v sobotu 22. května.