Křehkost francouzského porcelánu, pocit něhy a čistoty - to vše zahaleno jiskřivými květinovými tóny nevinnosti, jež jsou stínovány smyslností a hebkostí nahé pokožky.

Hlava této nedávno představené kompozice Heeley Parfums je tvořena z květin, srdce z květu bavlníku, rýžového pudru a základ z bílého pižma s vanilkou a santalovým dřevem. Tóny v kontaktu s vaší pokožkou vykreslují hřejivou hru ženských neoromantických duší, mužům zase připomenou vášnivou ženskost Venuše. 

A jak to celé vznikalo? Před několika lety oslovil Heeleyho ruský módní časopis. Požadavkem bylo vytvoření parfému k parfemaci stránky publikace za použití mikroenkapsulované vůně. Inspirací byla Heeleymu kontroverzní socha Michaela Jacksona a jeho opice Bubbles. Element opice reprezentuje pižmo v základu vůně. Tak stvořil Heeley podklad, ke kterému nyní přidal vanilku, santalové dřevo, květ bavlníku a zrodila se Blanc Poudre.

Zakladatel a majitel nezávislé značky je původem z Británie. Vystudoval filozofii s estetikou na Kings College v Londýně. Ze striktního světa paragrafů se přesunul do opojného světa parfémů. Ještě před tím, než odjel do Paříže, kde začala jeho parfuméřská dráha, pracoval jako právník. K umělecké tvorbě jej přivedl blízký vztah k přírodě.

James Heeley
Foto: archiv Heeley Parfums

Heeley Parfums je založena na luxusu, evropském původu a nezávislosti. V roce 2006 vznikla první vůně osvobozená od konvencí – elegantní a velmi nositelná Menthe Fraiche, jejíž základní ingrediencí je máta. Od té doby pod značkou Heeley Parfums představil více než 20 dalších kompozic, které jsou oblíbené a vyhledávané na celém světě včetně prodejců, jakými jsou Liberty London či Corso Como. Heeley Parfums sídlí i vyrábí ve Francii, kde pracuje se vzácnými ingrediencemi té nejvyšší kvality a originálními recepturami.

Blanc Poudre je vhodná na období jara/léta a společně s dalšími produkty Heeley Parfums v koncentraci Eau de Parfum je k dostání ve 100ml balení v brněnském konceptu a e-shopu Vavavoom za 3 400 korun. 

Jednou z filozofií Jamese Heeleyho je tvorba unisex vůní. Rozdělení na pánské a dámské kolekce nevyznává. Výsledný profil jeho parfému se projevuje až v interakci s lidskou pokožkou díky pH. To má každý z nás unikátní, každý z nás tak může nosit výjimečný parfém. Kreace Jamese Heeleyho jsou moderní, současné a všechna balení plně recyklovatelná.