piknikon

GASTRO
Dechberoucí piknikování

Je libo piknik v tropickém prostředí Botanické zahrady, na nejkrásnější pražské terase, nebo v utajené zahradě pod Pražským hradem? Piknikon zpřístupňuje ty nejzajímavější, běžně nedostupné nebo neznámé lokality a propojuje je s fine diningem. Tentokrát se nechte okouzlit střechou budovy DRN na Národní třídě, kde vás čeká interaktivní čtyřchodové degustační menu od Martina Makovičky, šéfkuchaře na Mlýně vodníka Slámy. Nebude chybět ani vinná degustace v přítomnosti sommeliéra.

26. 6. 2019 19:00, Drn – střešní terasa budovy, vstupenky na GoOut.cz

Augustine.jpeg

NA DRINK
Exkluzivní bublinky

Pětihvězdičkový malostranský hotel Augustine se spojil s exkluzivním šampaňským Perrier-Jouët a od 30. května ho nabízí svým hostům. Otevřeno je celý týden od 12 do 22 hodin a každý páteční večer zpestří DJ show. 

Augustine, Letenská 12, Praha 1, www.augustine-restaurant.cz

floritage

NÁKUPY
Florentští mistři

Označení „vyrobeno v Itálii“ je ukazatelem nejvyšší kvality i tradice a Florencie, coby hlavní město uměleckých velikánů a estétů, platí na Apeninském poloostrově za kolébku designu. A právě z florentského regionu pocházejí rodinné značky zaměřené na rukodělný interiérový design, dekorace a bytové doplňky, které najdete v concept storu Floritage.

Floritage luxury handmade store, Vinohradská 85, Praha 2, www.floritage.com

moet.jpeg

DOBROČINNOST
Připít na dobrou věc

Oficiální šampaňské 54. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Moët & Chandon slaví 150 let od svého vzniku. Do festivalového života přináší již tradičně rituál hollywoodských hvězd, oblíbenou filantropickou iniciativu „Přípitek na dobrou věc“. Úvodního přípitku se ujme prezident festivalu Jiří Bartoška s herečkou Jitkou Schneiderovou. Za každou slavnou osobnost, která se zúčastní a připije na zdraví a slávu karlovarskému festivalu, přispěje Moët & Chandon finanční částkou pro neziskovou organizaci Hledáme rodiče. Ta přispívá ke zvýšení povědomí o pěstounské péči a přispět na ní mohou také všichni návštěvníci karlovarského festivalu, kteří si během festivalového týdne po vzoru slavných herců vychutnají v Moët 1869 Garden na terase Grandhotelu Pupp šampaňské Moët Impérial.

KVIFF, 28. 6. - 6. 7. 2019, Karlov Vary

Babiččina zahrada

GASTRO
To nejlepší z regionů

Hlavní atrakcí letního menu v Babiččině zahradě jsou gastronomické poklady z různých koutů Česka. V severních Čechách našel šéfkuchař Radek David inspiraci k šťavnatému kachnímu kroupetu, které připravuje s bylinkami, kachními játry a marinovanou šalotkou, v rybníkářském regionu Třeboňska objevil kombinaci tamního bramboráku zvaného cmunda, kterou přetransformoval do bramborové placičky, s rybou na kmíně a cuketovými špagetami. Z Českého ráje zase pochází recept na buchtičky se šodó, které jsou oproti klasice obohacené o makovou náplň ochucenou rumovým sirupem. A delikates je víc... Pochutnat si na nich navíc můžete na jedné z nejhezčích zahrádek, jaké v českých restauracích najdete.

Babiččina zahrada, Tovární 536, Průhonice, www.babiccinazahrada.cz

Bolek

DIVADLO
Brno kulturní

Čtvrtý ročník Letní scény Divadla Bolka Polívky proběhne opět v prostředí Biskupského dvora Moravského zemského muzea. Těště se na divadelní inscenace jako Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, Šašek a syn, Šest tanečních hodin v šesti týdnech, a také koncerty Jana Budaře, Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers i Hany a Petra Ulrychových. Nově se letos také Letní scéna Divadla Bolka Polívky „rozšíří“ do dvou dalších měst. Ještě před brněnskou „štací“ můžete navštívit vybraná představení v mikulovském amfiteátru, na začátku srpna se pak Letní scéna přesune na nádvoří zámku do Slavkova u Brna.

Letní scéna Divadla Bolka Polívky, 22. 7. - 3. 8.. Brno, vstupenky na pokladně divadla a na GoOut.cz.

Jóga

CVIČENÍ
Lekce jógy

V sobotu 22. června proběhne v Centru Černý Most dopolední festival jógy. Od brzkého rána budou na různých místech nákupního centra probíhat lekce určené pro širokou veřejnost, od meditací, po dynamickou jógu či jógu spojenou s novým cirkusem, to vše od nejlepších českých lektorů. Nebude chybět ani lekce jógy pro seniory nebo speciální lekce pro děti. 

22. 6., Centrum Černý Most, Chlumecká 6