OPENING
Manifesto na Smíchově

Oblíbený pop-up market Manifesto dostane smíchovského bratříčka. Na nevyužívaném dvoře Národního domu se bude stejně jako v první lokaci na Florenci snoubit kvalitní gastronomie a kulturní zážitky. Zastoupený bude jak fine dining (Zátiší Group, Sasazu), streetfood (PokeHaus, The Craft, Faency Fries), světové kuchyně (Nebu) nebo piva od Pilsner Urquell, Vinohradského pivovaru a českých mikropivovarů. Otevírá se už v pátek 19. července a party bude probíhat celý úvodní víkend!

Náměstí 14. října 16, Praha 5, www.manifesto.city

MÓDA
Nový butik Hermès

Na adrese Pařížská 12 se po sedmi měsících a rozsáhlé rekonstrukci znovu otevřel butik francouzského módního domu Hermès. Autorem konceptu bylo pařížské architektonické studio RDAI, jež mělo za úkol vtisknout prostoru atmosféru mystické Prahy. Butik se rozkládá na dvou patrech a doplňuje se v něm nábytek z třešňového dřeva, zlatá mozaiková dlažba a koberec v barvě noční modři.

Hermès, Pařížská 12, Praha 1, www.hermes.com

GASTRO
Chlebíčky v novém

Vyhlášené chlebíčkové bistro Sisters vlastní od ledna gastronomická skupina Together a od června začalo fungovat v novém. Propojilo se se sousedním Cukrářem Skálou a představilo obměněnou nabídku, za níž stojí Vladimír Čech. Najdete v ní nejen vajíčkové klasiky, ale i chlebíčky s kachnou a zelím či Hawaii Poke s avokádovou pěnou, mango majonézo, okurkovou rolkou a wasabi kaviárem.

Sisters, Dlouhá 39, Praha 1, www.chlebicky-praha.cz

HUDBA
Vzhůru do Ostravy

V průmyslovém areálu Dolní oblasti Vítkovice se bude konat tradiční přehlídka hudebních hvězd. Letos k těm nejzářivějším patří The Cure, Florence & The Machine nebo Years & Years. Interpretů ale bude mnohem více - a jako obvykle je doplní i inspirující vystoupení v rámci přednáškového fóra Meltingpot. Zúčastní se ho mimo jiné i náš dlouholetý spolupracovník, foodblogger Lukáš Hejlík.

17. - 20. července 2019, Vítkovice 3004, Ostrava-Vítkovice, www.colours.cz

GASTRO
Jídla plná květů

Ve fine diningové restauraci Triton na Václavském náměstí se kouzlí s květy. Šéfkuchař Tomáš Horák je používá jako jeden z pilířů svých pokrmů. Vedle oblíbených bylinek jako levandule, rozmarýn či tymián, šalvěj, máta, meduňka či řebříček má Horák ve svém portfoliu také méně známé květy a byliny - třeba působivý kuklík, drobný ptačinec nebo rozkošný květ orlíčku.

TRITON, Václavské náměstí 26, Praha 1, www.tritonrestaurant.cz

SERIÁL
Ke kořenům Fox News

Léto v seriálovém světě rozhodně není okurkovou sezonou, naopak. Vedle pokračování osvědčených hitů jako Sedmilhářky nebo Příběh služebnice nabízí stanice HBO i novou minisérii Nejsilnější hlas, inspirovanou bestsellerem o Rogeru Ailesovi, zakladateli stanice Fox News. Ztvárnil ho Russell Crowe - ovšem možná ho v této roli napoprvé ani nepoznáte...

www.hbogo.cz