Od 30. srpna do 6. září představí vize na jaro/léto 2020 hned 21 návrhářů nebo značek, což je dosud nejvyšší číslo v historii. Ukáže se i největší počet vysokých škol oděvního designu - čtyři. Předvádět své modely budou navíc na dosud nejdelším molu, jaké na pražském týdnu módy kdy bylo. 

Největší programovou novinkou je uvedení přehlídkového bloku zaměřeného na udržitelnou módu. "Reagujeme jak na poptávku návrhářů, tak na vzrůstající zájem zákazníků o etickou módu. V září poprvé uvedeme přehlídkový blok s podtitulem Sustainable fashion, který se stane pravidelnou součástí programu," vysvětluje ředitel MBFPW Lukáš Loskot. První "zelený" blok naplní návrhářka Iva Burkertová se svou značkou ODIVI a návrhář Adam Kost.

"Sezonu od sezony zaznamenáváme pokrok v tom, že se designéři soustředí nejen na kolekci, ale také na způsob, jak ji předvést. Čekají nás jak atypické formáty prezentace, tak vlastní lokace," láká Lukáš Loskot.

Program podzimní edice MBPFW
Foto: archiv MBPFW

A tak Zuzana Kubíčková, jejíž prezentace proběhne spolu se zahajovacím večerem fashion weeku, předvede svou kolekci v kapli karlínské Invalidovny. Dominika Kozáková a Jan Černý uspořádají party v klubu swim, přičemž druhý jmenovaný tentokrát neukáže celou novou kolekci, ale nabídne exkluzivní a velmi limitovaný set oblečení a doplňků značky JAN vytvořený právě pro tuto příležitost.

Antonín Soukup a Miroslava Kohutiarová alias LAFORMELA se pro realizaci své show spojili se značkou glo TM a své příznivce zavedou do pražského Kongresového centra. Zoltán Tóth, který se na MBPFW vrací po stáži u antverpské značky Ann Demeulemeester, se spojil se značkou Ligne Roset a na své přehlídce spolupracuje s Pražskou komorní filharmonií.

Přehlídka Liběny Rochové podpořená značkou Nespresso bude komorní a proběhne v japonské pop-up restauraci MIRU umístěné na střešní terase hotelu Four Seasons.

Změn doznal také systém prodeje vstupenek. Tentokrát se prodávají na jednotlivé přehlídkové bloky, jedna bude stát 500 Kč. Nadále budou k dostání také VIP vstupenky na kompletní program, ty se prodávají za 12 000 Kč. Pořídit je lze v síti GoOut.