O nových nadějích světového modelingu rozhodovala porota složená z odborníků z oblasti módy, kultury a médií, partnerů projektu a zahraničních modelingových agentů. V porotě zasedli například topmodelky Denisa Dvořáková a Michaela Kociánová, dále Marissa Surmenkow, ředitelka Elite Model Look World nebo Saša Jány, ředitel soutěže a spolumajitel agentur Elite Prague a Elite Bratislava. Čestnou předsedkyní poroty 28. ročníku se stala Daniela Peštová, supermodelka a podporovatelka nadace Alsa.

"Mám z finálového galavečera velkou radost. Vynikající úroveň všech finalistů a finalistek nám dává jako agentuře velký prostor na realizaci skvělých modelingových kariér," prohlásil Jány.

Čeští a slovenští vítězové se přitom na světovém finále, kde si elitní patnáctka rozdělí garantované smlouvy s agenturou Elite v celkové hodnotě 20 milionů korun, nemusí zdaleka ztratit, jak potvrzuje zkušenost z historie.

Sebastián Klimeš a Andrej Chamula
Foto: Schwarzkopf Elite Model Look
Klára Binderová a Charlotta Kušnírová
Foto: Schwarzkopf Elite Model Look

"Jsem přesvědčený, že jsme dnes večer představili nové modelky s potenciálem Denisy Dvořákové, Hany Jiřičkové či Lindy Vojtové nebo Michaely Kociánové," dodal Jány. "Co se týká mužů, těší mě, že to byl historicky jednoznačně nejsilněji obsazený ročník. Vítězům budu na světovém finále držet palce, aby zabodovali tak, jako Josef Utěkal, Martin Burian či Bára Podzimková, Jana Tvrdíková nebo Eva Klímková."

Finále představilo i tvorbu úspěšného českého módního návrháře Lukáše Macháčka, slovenská topmodelka Michaela Kociánová debutovala v roli módní návrhářky a představila značky Farah X Michaela K, kterou tvoří ve spolupráci s Farah Kimia.