Barokní komplex Clam-Gallasova paláce, obchodní dům Kotva, karlínská Invalidovna... a nyní areál kláštera sv. Gabriela. Pražský fashion week pokračuje v tradici revitalizování a kultivování význačných pražských lokací a znovu zvolil jako prostor místo, které není prvoplánově spojené s módou a kam se veřejnost obyčejně nemůže dostat.

"Naší snahou je zavést návštěvníky do významných pražských budov a lokalit, které v minulosti ztratily svůj původní význam a účel," říká ředitel MBPFW Lukáš Loskot. "Na březnové vydání MBPFW se nám podařilo získat díky spolupráci s Českou poštou další unikátní lokaci, je jí areál kláštera sv. Gabriela v sousedství zahrady Kinských v Holečkově ulici."

Smíchovský areál kláštera sv. Gabriela vystavěný v letech 1888–1891 v novorománském slohu dosud sloužil jako muzeum České pošty a depozitář muzea. V současné době se připravuje prodej areálu. Česká pošta již neměla pro areál využití, proto se jej rozhodla nabídnout k odkupu potenciálním zájemcům.

Bývalý řeholní dům benediktinek a umělecká výzdoba areálu konventu představují unikátní památku, která je pro akci Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW20 důstojným prostorem, do nějž bude prezentace oděvních designérů zcela přirozeně zasazena.

"Mercedes-Benz Prague Fashion Week představuje Prahu jako atraktivní destinaci pro módní publikum. Akci se pravidelně daří přitáhnout pozornost mezinárodních médií, a zviditelnit tak Prahu jako centrum kreativity atraktivní zejména pro kulturně založené publikum. Prostřednictvím doprovodného programu se akce zúčastňují galerie, concept story a kavárny v jednotlivých městských částech, a za to si MBPFW podporu města zaslouží," říká Hana Třeštíková, radní hlavního města Prahy.

Předprodej vstupenek na přehlídkovou část módního týdne bude zahájen počátkem února 2020 na portálu GoOut.