Milánská akce, na níž se každoročně představuje to nejlepší z designu (loni jsme psali o výběru zajímavostí a speciálně ještě o českých firmách na přehlídce svítidel Euroluce), se původně měla konat od 21. do 26. dubna. Vzhledem k aktuálnímu řádění nemoci COVID-19 v Itálii se však dala čekat změna. Namísto zrušení se však organizátoři rozhodli jen pro odklad na 16. - 21. června.

Ženevská hodinářská přehlídka letos změnila jméno ze Salon International de la Haute Horlogerie na Watches and Wonders (článek o loňském ročníku) a také termínem se posunula z ledna na konec dubna. Měla tak přímo předcházet druhé velké události v hodinářském světě, švýcarskému veletrhu Baselworld, a usnadnit tak mimo jiné cestování návštěvníkům či vystavovatelům z Asie.

Globální rozšíření koronaviru však přiměl organizátory celou akci zrušit. "Vzhledem k poslednímu vývoji a celosvětovému rozšíření koronaviru COVID-19 je povinností Fondation de la Haute Horlogerie, jakožto organizátora Watches & Wonders Geneva, předpokládat potenciální rizika spojená s cestováním a mezinárodními setkáními," uvedli v tiskovém prohlášení.

Nyní se čeká, jak na jejich krok zareagují právě organizátoři Baselworldu, z něhož už se kvůli obavám z viru odhlásily třeba Bulgari, Citizen či Bulova. "Vyhodnocujeme situaci a bereme v úvahu rozhodnutí ohledně Watches & Wonders, které nás mrzí," řekla mluvčí veletrhu agentuře Reuters. "Uděláme všechna opatření, abychom vystavovatele, návštěvníky a zaměstnance ochránili."