Lukáš Hejlík je v současnosti známý především jako foodbloger a autor Gastromapy, dříve se ale živil i jako herec a v roce 2011 se objevil v seriálu Terapie. V úterý 21. dubna od 18 hodin bude prvním "hostitelem" streamovací party na instagramovém profilu HBO_CZSK.

"Vybrali jsme herce a herečky z originálních produkcí HBO Europe. Každý z nich bude v přímém přenosu sledovat jednu epizodu, ve které sám vystupuje, nebo vybere svůj oblíbený seriál z HBO GO. Bude komentovat a zasahovat do děje, vzpomínat na pocity z natáčení, zábavné historky, herecké kolegy, lokace a samozřejmě odpovídat na dotazy fanoušků," uvádí se v tiskové zprávě HBO Europe. "Samotná akce si dále klade za cíl poskytnout fanouškům rozptýlení, umožnit jim opět sdílet pocity ze společné události, zažít pocit sounáležitosti a interakce s ostatními lidmi."

V dalších týdnech se instagramového profilu ujmou Aňa Geislerová (Až po uši), Martin Hoffman nebo Kristýna Podzimková (Bez vědomí) a další herecké hvězdy.

Kromě rozptýlení pro diváky má však akce i další rozměr. Za každého hosta, který se ujme instagramového profilu HBO_CZSK a provede fanoušky živým vysíláním, odešle společnost přes 40 000 Kč na festival NIC 2020, tedy akci, která vznikla na podporu umělců a různých institucí. Celkem plánuje HBO Europe podpořit událost částkou 250 tisíc korun.