Hodinky září modrými barvami, které připomínají prostředí ledovců a hor pokrytých sněhem a kombinují neobvyklé materiály, jako jsou titan nebo keramika. "Od začátku jsme chtěli kolekci věnovat prozkoumávání, ledové a studené krajině, ta nás inspirovala," vysvětlil Davide Cerrato, šéf hodinářské divize Montblanc.

Kolekce se vyznačuje sportovním designem s vintage prvky. Designové kódy odkazují na více než 160letou historii hodinářské manufaktury Minerva. Tradice výroby hodinek Montblanc totiž začala v roce 1858, kdy Charles-Yvan Robert založil dílnu na výrobu hodinek v údolí Saint-Imier. Tím éra Minervy odstartovala. Manufaktura si postupně získala mezinárodní uznání pro své precizní strojky a stala se předním specialistou na výrobu profesionálních hodinek a stopek.

Chronografy z 20. a 30. let dvacátého století vyrobené v manufaktuře Minerva byly využívány pro vojenské a průzkumnické účely. A právě to bylo inspirací pro vytvoření řady Montblanc 1858. Modré odstíny kombinované s ledovcově bílými prvky vytvářejí studený a velmi moderní vzhled.

"Modrá je atraktivní barva pro všechny, tak jsme ji nechtěli měnit, jen jsme udělali novou verzi," hovoří Cerrato o elegantním tmavém odstínu. Hodinky mají antimagnetickou ochranu a jsou k dispozici buď s dvojkovovým řemínkem ve vintage stylu, nebo s koženými řemínky z kožedělné manufaktury ve Florencii, případně i s tkanými "NATO" řemínky.

Pouzdra mají jemné vroubkování po obvodu se zkosenými hranami a vroubkovanou korunku připomínající dobové hodinky a klenuté safírové sklíčko. U modelu 1858 Geosphere navíc na zadní straně pouzdra najdete rytinu hory Mont Blanc spolu s kompasem a dvěma překříženými krumpáči. "To je pocta všem horským průzkumníkům," prohlásil Cerrato.

Pro horské dobyvatele jsou hodinky jako stvořené. Všechny číselníky jsou osazeny kontrastními luminiscenčními ručičkami v bílé barvě, takže na ně dobře uvidíte i za tmy. "To kdybyste třeba chtěli lézt na horu ve čtyři hodiny ráno," vysvětloval Cerrato.

Model 1858 Geosphere nese navíc speciální rytinu odkazující na Seven Summits – Sedm vrcholů – tvořených nejvyššími horami všech sedmi kontinentů. Ty nejexkluzivnější, ručně dokončované modely s in-house manufakturně vyrobenými vlásky, zahrnují limitovanou edici o sto kusech 1858 Split Second Chronograph. Hodinky kombinují titan a gradovaný modrý ciferník s chronografem s vlečnou ručkou, která je předurčena k měření mezičasů.

"Lidé mi teď často říkají, že naloží děti do auta a odjedou na chatu někam do hor. Slyšíme i od realitek, jak se lidé kvůli koronaviru zajímají o domy s velkou terasou a zahradou. Téma kontaktu s přírodou se stalo zase relevantní a i v dalších měsících bude. A Montblanc je s cestováním a prozkoumáváním spojený," řekl Cerrato. Nová kolekce není výjimkou.