V samém srdci historického centra s výhledem na kašnu z druhé poloviny 16. století, obklopeni výstavními domy, které tvoří jádro historické Prahy, si můžete na zahrádce restaurace U Prince vychutnávat kompletní řadu
exkluzivního šampaňského Mumm včetně výjimečných rezerv.

Od července se část zahrádky zahalila do barev šampaňského Mumm a vznikl tak Mumm Pop-up Lounge, který nabízí celou škálu programů a setkání nejen s ambasadory značky. Ti vás uvedou do tajů francouzské ikonické značky a zároveň se jich můžete na vše okolo Mumm zeptat.

Na stejném místě si můžete také vyzkoušet umění sabráže pod vedením zkušeného profesionála. Tento rituál neobvyklé techniky otevírání lahve šavlí sahá až do časů napoleonských válek. A Napoleon o šampaňském říkal: "Vítězstvím si ho zasloužíme, po porážce ho potřebujeme." Šavle byla tehdy zbraní Napoleonovy jízdy, a protože tažení Napoleonových armád Evropou bylo často vítězné, důvodů k oslavám se šampaňským bylo stále dost. 

Pokud jste příznivci degustací, neměli byste si v srpnu v pop-upu nechat ujít příležitost prohloubit si znalosti o šampaňském, o jeho výrobě a historii. V rámci degustace můžete ochutnat celou řadu šampaňského Mumm. Nebude chybět vlajková loď značky G.H. Mumm, kterou je Mumm Cordon Rouge, růžová varianta Mumm Brut Le Rosé, Mumm Demi-Sec jako skvělý doplněk k dezertům pro milovníky sladkých vín a exkluzivní G.H. Mumm Réservée Blanc de Blancs.

Šampaňské, které se vyrábí v limitovaném množství a je charakteristické svými lahvemi s úzkým hrdlem, v nichž víno zraje pomaleji, a také typickou etiketou s ohnutým růžkem. Tato drobnost je vzpomínkou na dávné časy, kdy bývalo ve zvyku obdarovávat přátele lahví, k níž byla přiložena vizitka se zahnutým růžkem jako důkaz toho, že lahev byla doručena osobně. V neposlední řadě MUMM RSRV Cuvée 4.5. Šampaňské, které je ztělesněním pěti historických vinic vinařství Maison G.H.MUMM.

Párovat šampaňské s jídlem lze na nespočet způsobů. Neexistují přesně stanovená pravidla, ale existují základní doporučení odborníků v oboru. Do tajů kombinace s jídlem v Mumm Pop-up Lounge proniknete v podobě doporučeného menu, které je kombinací trendů s využitím kvalitních surovin. Kapacita je čtyřicet míst a termín na akce si musíte zarezervovat na adrese: rezervace@mumm.com.

Nejbližší termíny akcí:

  • 30. července – Mumm umění sabráže
  • 6. srpna – slepá degustace Mumm
  • 13. srpna – Mumm umění sabráže
  • 20. srpna – degustace Mumm
  • 27. sprna – Mumm umění sabráže
  • 3. září – Mumm food pairing