Značka Hamilton je již mnoho desetiletí spjata s filmem, hodinky si zahrály významné role ve známých snímcích. Přezdívku "The Murph" získala časomíra z filmu Interstellar (rovněž od Christophera Nolana) a stále je velmi populární. A co teprve hodiny, které vznikly v roce 1966 pro film Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea a byly předzvěstí nástupu digitálních časomír. Případně model Pulsar, které nosil James Bond ve filmu Žít a nechat zemřít a jejichž remake značka letos uvedla.

Poslední, zatím největší partnerství mezi Hollywoodem a Hamiltonem stálo kreativní týmy designérů hodinek a filmových producentů stovky hodin práce. Hned od začátku bylo jasné, že ve filmu Tenet budou hrát hodinky významnou úlohu. Musely být obdařeny funkcemi, které se v současné komerční produkci značky neobjevují.

V Tenetu si tak zahraje, podobně jako v jiných sci-fi snímcích, model, který je vytvořen na míru tvůrcům filmu. Hamilton spojil kreativu, řemeslnou produkci a znalosti i zkušenosti z filmového světa a po osmnácti měsících příprav, vývoje, testování a výroby v laboratoři společnosti Swatch Group ve Švýcarsku představil tikající rekvizitu, která má ve filmu nezastupitelnou funkci.

Jde o kombinaci modelu Khaki Navy BeLOWZERO s požadovanou filmovou technologií viditelnou na displeji. Během natáčení se vyrobily desítky takto upravených hodinek/rekvizit a hodináři z Hamiltonu byli přítomni u jednotlivých scén, aby mohli být nápomocni při nastavování specifických funkcí.

Tyto hodinky zatím budete moci obdivovat jen na plátně. Ale aby zájemci nepřišli zkrátka, přišel Hamilton i se speciální limitovanou edicí BeLOWZERO ref. H78505332, H78505331, která je Tenetem inspirovaná. Pouzdro je u ní vyrobeno z lehkého titanu, model je dle reference obdařen červenou či modrou špičkou sekundové ručky. Obě barvy jsou totiž klíčové pro samotný film.

Dvě limitované edice jsou dostupné v počtu 888 kusů, což je opět číslo spojené se snímkem samotným. Stejně jako v případě názvu filmu jde také o palindrom. Speciální balení hodinek vytvořil filmový architekt a producent výroby Nathan Crowley, který si dal záležet na propojení filmové řeči s čistými designovými prvky.

"Tento projekt byl jedním z nejnáročnějších a zároveň nejzajímavějších, jaké jsem kdy zažil. Opravdu jsme tvořili, měnili myšlenky ve skutečnost a tu pak můžete vidět na filmových plátnech po celém světě," prohlásil Sylvain Dolla, generální ředitel značky Hamilton.

V Česku prodává limitovanou edici butik Carollinum a doporučená maloobchodní cena je 60 500 korun.