V roce 2018 uvedla společnost Montblanc na trh manufakturní hodinky 1858 Geosphere, které se pyšnily odvážným zobrazením světového času se dvěma výraznými otočnými kotouči, představujícími severní a jižní polokouli. Od samého začátku jsou tyto hodinky spojeny s tzv. korunou planety, kterou tvoří nejvyšší hory všech sedmi kontinentů, a s výzvou Reinholda Messnera. Jeho trasa, označovaná jako "Messnerův seznam", je jednou ze čtyř variant, jak zdolat všechny nejvyšší vrcholy každého světadílu, a je považována za tu nejtěžší verzi výzvy vůbec.

"Reinhold Messner ztělesňuje hodnoty, které chceme zdůraznit naší produktovou řadou Montblanc 1858 s badatelským duchem. Je žijící legendou vysokohorského průzkumu a horolezectví. Svým nebojácným duchem a nepotlačitelným smyslem pro odhodlání se za sebou snaží zanechat nesmazatelnou stopu a inspirovat dobrodruhy po celém světě," říká Nicolas Baretzki, šéf Montblancu.

Montblanc 1858 Geosphere je klíčovým modelem řady 1858 se dvěma výraznými klenutými otáčejícími se glóby a inovativní indikací světového času. Limitovaná edice hodinek harmonicky kombinuje bronzové, modré a růžovým zlatem pokovené prvky, které hodinkám dodávají vintage vzhled připomínající nástroje horolezeckých průzkumníků minulosti.

Hodinky Montblanc 1858 Geosphere Messner Limited Edition se zrodily díky spolupráci s Reinholdem Messnerem, italským horolezcem německé národnosti. Edice je limitována na 262 kusů na počest všech osmitisícovek, tedy vrcholů sahajících přes 26 200 stop, které horolezec během své kariéry zdolal. Propojení s Messnerovými úspěchy se nabízí: otočné glóby na těchto hodinkách obsahují červené tečky odkazující na "sedm vrcholů" (z hlediska horolezectví je Messnerův seznam nejnáročnější). Zadní strana zahrnuje rytinu hory Mont Blanc, kompletní Messnerův seznam, kompas s emblémem Montblanc a dva zkřížené cepíny. Do limitované edice byla speciálně přidána také rytina Messnerova podpisu.

"Spolehlivé a vysoce výkonné hodinky jsou nezbytným společníkem každého dobrodruha, který se vydá na velkou expedici. Je vzrušující být spojován s hodinkami inspirovanými Minervou a její bohatou tradicí provázející mnoho dobrodruhů, kteří se věrně spoléhali na tyto profesionální hodinky přede mnou. Reprezentují také velmi osobní a významnou vzpomínku na tisíce stop, které jsem zdolal během své kariéry profesionálního horolezce," říká Reinhold Messner.