Jsou mezi nimi zastoupeny například PinkBubble, pacientská organizace Debra, centrum Arpida, Nadace pro transplantace kostní dřeně nebo dětské oddělení Fakultní nemocnice Ostrava.

Britský obchodní řetězec Marks & Spencer navazuje na svou každoroční tradici vánoční charitativní akce. V posledních třech letech byly v obchodech umístěny Stromy splněných přání pro seniory, podle kterých plnili zákazníci přání opuštěným a nemocným lidem z Domova pro seniory Stachy-Kůsov.

"Letos jsme nechali vybrat zaměstnance našich jednotlivých prodejen koho chtějí podpořit, aby tak měly šanci i lokální organizace. Tato vánoční charita je opět součástí našeho etického a ekologického tzv. plánu A, který si klade za cíl pomáhat budovat udržitelnou budoucnost a mít pozitivní dopad na společnost i planetu, a to prostřednictvím všeho, co firma dělá," řekla Helena Vyhnánková, marketingová manažerka M&S.

Zákazníci přispějí například nákupem pyžama nebo noční košile se Snoopym částkou 42Kč, balení ponožek s postavičkami 17Kč, dekorace ve tvaru červenky a vánočního pudingu 25Kč, plechovky se sušenkami 9Kč, adventního čokoládového kalendáře s postavičkami 4Kč, každého prodaného svařeného ovocného čaje 4Kč a podobně. Zapojit se tak může každý - a snadno.