"Vyzýváme designéry k vytvoření oděvu, jeho části, nebo doplňku s detaily či celými plochami zdobenými kameny Preciosa Components. Ozdobené plochy jsou v jedné podobě zcela či částečně skryté, přitom jen jednoduchou úpravou zcela změní vzhled. Co bylo dosud skryté, se stane novou dominantou celého kousku," upřesňuje Eva Švihovská, porotkyně Master of Crystal a šéfka marketingu pořadatelské Preciosy Components.

V porotě s ní mimo jiné zasednou i módní návrháři Zuzana Kubíčková a Miro Sabo, odborný asistent pražské UMPRUM Michal Vaníček, ředitelka jabloneckého muzea skla a bižuterie Milada Valečková, Petr Nový z České sklářské společnosti a členka představenstva Preciosy Lucie Karlová.

Téma Dualita klade na účastníky velké nároky: jen kreativní a promyšlené zpracování umožní, že se oděv může vyvíjet a proměňovat přímo před očima. Chytrým ukrytím částí dekorovaných křišťálem se z minimalistického či nenápadného kusu obratem stane opulentní kreace. Tento fenomén se obyčejně využívá v kostýmní tvorbě, pořdatelé soutěže vyzývají k zamyšlení nad širším využitím proměňujících se kousků i v běžném ready-to-wear šatníku.

Více o pravidlech soutěže se dočtete na webu projektu.