"Abych mohla vytvořit novou vůni, musela jsem najít nekonvenční způsob kompozice, skrze který jsem se vzdálila tradičním představám o typických mužských parfémech, jejichž základem jsou dřevnaté tóny," prohlásila Christine Nagelová, parfumérka Hermès.

H24 je spojením přírody a technologického pokroku. Vůně snoubí čisté květinové extrakty a na míru vytvořené syntetické molekuly. Hlavní složku tvoří šalvěj muškátová, květ narcisu, palisandr a část nazvaná sclarene, což je inovativní syntetická molekula, která svou vůní připomíná rozžhavený kov. Právě hybridizace přírody s nejnovějšími technologiemi je pro Christine Nagelovou velkou vášní.

"Mám ráda velmi tradiční suroviny, které mohu díky technologiím proměnit v něco nepředvídatelného se zcela odlišnou strukturou," uvedla Nagelová. 

Šalvěj muškátová je velmi dominantní a prostupuje celou kompozicí. Narcis dodává lehké tóny, ovšem díky mistrnému know-how byla zachována i jeho elektrizující ostrá svěžest. Palisandr, zapomenutá surovina, připomíná zeleň a vnáší tóny citrusových plodů, což může působit jako paradox, jelikož jde o extrakt ze dřeva stromu, který se vyskytuje v Jižní Americe. Sclaren je molekulou, která připomíná rozžhavený kov a dodává celé kompozici smyslnost.

Inspirací se pro Christine Nagelovou staly i kolekce Véronique Nichanianové, která je kreativní ředitelkou pánského univerza Hermès. Obě spojuje vášeň pro invenci klasických materiálů.

Flakón, který je zhmotněním sklářské zručnosti, navrhl Philippe Mouquet. Lahvička s aerodynamickým tvarem slouží k opakovanému použití, lze ji tedy znovu naplnit. Papírová krabička je vyrobena ze 100% recyklovaného a recyklovatelného papíru.